خبر خبر

بالاترین میزان رشد پرواز ، مسافر و بار فرودگاه گرگان در بين فرودگاههای کشور
فرودگاه گرگان بیشترین میزان رشد پرواز ، مسافر و بار را در میان فرودگاههای کشور از آن خود کرد .

به‌ گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاه هاي استان گلستان ؛در پی روند افزایشی پروازهای فرودگاه گرگان و کسب رتبه شانزدهم در عملکرد پروازی در اسفند ماه 95 ، فرودگاه گرگان بیشترین میزان رشد پرواز ، مسافر و بار را در میان فرودگاههای کشور از آن خود کرد .

بر اساس آخرین شماره ماهنامه آماری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مربوط به عملکرد اسفند ماه 95 ، از بین 46 فرودگاه عملیاتی تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ، فرودگاه گرگان در رده شانزدهم این رده بندی قرار گرفت .

 در اسفند ماه گذشته 314 پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه گرگان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال 94 ، بیش از 106 درصد رشد نشان می دهد . در همین مدت ، فرودگاه گرگان پذیرای 25663 نفر مسافر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 145 درصد رشد داشته است . همچنین در این مدت ، بیش از 170 تُن بار از فرودگاه گرگان جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 122 درصد رشد نشان می دهد .

گفتنی است ؛ در حال حاضر فرودگاه گرگان پذیرای 78 پرواز هفتگی در مسیرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ، زاهدان ، کیش و بغداد می باشد . این در حالی است که با برنامه ریزی های صورت گرفته و در پاسخ به استقبال خوب هم استانی های عزیز ، در سال 96 شاهد برقراری پرواز در مسیرهای جدید و افزایش پرواز در مسیرهای پرتردد خواهیم بود که اخبار آن متعاقبا اعلام خواهد شد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد