خبر خبر

اعزام نزدیک به هفت هزار گلستانی به حج تمتع

مدیر کل فرودگاههای استان گلستان گفت : امسال در عملیات اعزام حجاج بیت الله الحرام ، 6905 نفر از زائران گلستانی از فرودگاه گرگان به سرزمین وحی اعزام می شوند . 

رامین آذری در گفتگو با روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با اعلام اینکه فرودگاه گرگان وظیفه اعزام 8 درصد کل حجاج ایرانی را بر عهده دارد افزود : پس از تهران و مشهد ، گرگان سومین ایستگاه از نظر تعداد حجاج می باشد . 
وی با بیان اینکه تعداد حجاج گلستانی نسبت به سال 94 بیش از 280 درصد رشد داشته افزود : افزایش تعداد حجاج در حالی صورت می گیرد که آمارها حکایت از رشد 120 درصدی  پروازهای داخلی فرودگاه گرگان داشته که این مسئله وظیفه خدمت رسانی فرودگاه گرگان را دشوارتر می کند .
آذری در ادامه افزود : فرودگاه گرگان در حال حاضر با بهره گیری از یک ترمینال مشترک (داخلی و خارجی) پذیرش و اعزام مسافرین را انجام می دهد . در زمان اعزام و پذیرش پروازهای حج با توجه به محدودیت فضا در ترمینال ، اپرون و دیگر محاوط فرودگاهی و با توجه به تداخلات پروازی و مسافری که به وجود می آید ، مشکلاتی در پیش خواهیم داشت . برای به حداقل رساندن اثرات این محدودیت ها ، تلاش می کنیم با برنامه ریزی دقیق و با استفاده از فعال کردن همه ظرفیت ها و نیروها خللی در امر خدمت رسانی به مسافرین ایجاد نشود .
گفتنی است ؛ اعزام حجاج گلستانی به سرزمین وحی از 25 مرداد لغایت 3 شهریور و زمان بازگشت آنها 25 شهریور لغایت 3 مهر ماه خواهد بود .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط