خبر خبر

برگزاري جلسه هماهنگي حج تمتع 96 فرودگاه گرگان

جلسه هماهنگی حج تمتع 96 اداره کل فرودگاههای استان گلستان برگزار شد . این جلسه صبح امروز با حضور کلیه دوایر ، ادارات ، سازمانها و ارگانهای دخیل در عملیات حج ، در محل سالن جلسات اداره کل فرودگاه های استان گلستان برگزار شد .

مدیر کل فرودگاههای استان گلستان در ابتدای این جلسه با اشاره به حساسیت و اهمیت حج امسال در مقایسه با حج سالیان گذشته ، از رشد 285 درصدی تعداد حجاج گلستانی خبر داد و افزود ؛ این مقدار رشد در تعداد حجاج در حالی صورت می پذیرد که فرودگاه گرگان در بخش پروازهای داخلی نیز با رشد 100 درصدی مواجه بوده است . رامین آذری در ادامه افزود ؛ در سالیان گذشته و در بخش ترمینال و محاوط فرودگاهی هیچگونه افزایش و توسعه ای نداشته ایم و برای پذیرش و اعزام مسافران داخلی و حج ناگزیر به استفاده از یک ترمینال مشترک هستیم که این مسئله دشواری خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام و مسافران داخلی را دو چندان می کند .

وی در ادامه از برنامه ها و تمهیدات در نظر گرفته شده برای برگزاری با شکوه این مراسم در راستای تکریم حجاج و سایر مسافران خبر داد و از مشایعین و بدرقه کنندگان حجاج خواست ، به دلیل کمبود فضا و به جهت سهولت تردد حجاج و سایر مسافران ، از عزیمت به فرودگاه خودداری نمایند . وی با اشاره به مصوبات کمیته حج گفت : امسال حجاج از طریق اتوبوس های در نظر گرفته شده ، از مساجد و محل های از پیش تعیین شده به فرودگاه اعزام می شوند و پلیس فرودگاه از تردد افراد متفرقه به محوطه فرودگاه ممانعت بعمل خواهد آورد .

در ادامه جلسه فرماندار گرگان ، معاون امنیتی انتظامی استانداری گلستان ، مدیر حج و زیارت استان و حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات و مسائل و مشکلات حوزه مربوط به خود پرداخته و در پایان تصمیماتی برای برگزاری با شکوه مراسم اعزام و پذیرش حجاج اتخاذ گردید .

گفتنی است فرودگاه گرگان ، پس از فرودگاههای تهران ( امام خمینی ره ) و مشهد ، سوّمین ایستگاه حج به لحاظ تعداد حجاج در کشور است که وظیفه اعزام و پذیرش 7000 گلستانی با حدود 26 پرواز را بر عهده دارد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط