خبر خبر

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از سرایت بیماری ها و مراقبت های بهداشتی در فرودگاه گرگان

دوره آموزشی بهداشتی پیشگیری از سرایت بیماری های واگیردار و مراقبت های بهداشتی ویژه پروازهای حج ، در فرودگاه گرگان برگزار گردید .
در این دوره آموزشی که با همکاری مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و به همت مرکز بهداشت شهرستان گرگان برگزار گردیده بود ، دو تن از پزشکان و کارشناسان مرکز بهداشت مطالبی را پیرامون انواع بیماری های شایع در حج ، راههای مقابله و پیشگیری ، مراقبت های ایمنی و بهداشتی در مواجهه با افراد آلوده به ویروس بیماری ، علائم بیماری های شایع و درمان آنها ارائه کردند .
همه ساله و پس از مراسم حج تمتع ، زائران ایرانی شرکت کننده در حج   که در معرض ابتلا به بیماری های مختلف واگیردار قرار گرفته اند ، با انتقال ویروس ها و عوامل این بیماری ها به داخل کشور ، زمینه بروز بیماری ها و مشکلات بهداشتی را برای اطرافیان خود  فراهم می آورند . در این میان ، پرسنل شاغل در فرودگاه ها به دلیل ارتباط مستقیم و نزدیک با این افراد ، در معرض ابتلا به این بیماری ها قرار دارند .
لازم به ذکر است این دوره  با حضور پرسنل اداره کل فرودگاههای استان گلستان ، کارکنان سپاه حفاظت ، پلیس فرودگاههای استان و دیگر دست اندرکاران دخیل در عملیات حج ، در محل سالن جلسات فرودگاه گرگان برگزار گردید .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط