خبر خبر

انسجام ، هماهنگی و همدلی در عملیات پذیرش و اعزام زائران حج تمتع
حج امسال عرصه نمایش تمام و کمال هماهنگی ، انسجام و تعامل در پذیرش و اعزام حجاج و سرویس دهی به مسافران داخلی بود .

عملیات پذیرش و اعزام حجاج گلستانی حج تمتع 96 فرودگاه گرگان حج فرودگاه گرگان با انجام بیست و ششمین پرواز خروجی به مقصد جده به پایان رسید . با انجام این پرواز ، عملیات اعزام حجاج گلستانی که از پنج شنبه 26 مرداد ماه آغاز شده بود در آغازین ساعات بامداد یکشنبه 5 شهریور ماه به پایان رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان در طی این مدت تعداد 26 هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی وظیفه انتقال 6946 زائر گلستانی به سرزمین وحی را به عهده داشتند . گفتنی است تعداد پروازهای حج سال 94 فرودگاه گرگان با 334 درصد رشد از 6 پرواز به 26 پرواز و تعداد زائران حج تمتع  با 285 درصد رشد ، از 1804 نفر به 6946 نفر افزایش یافته است . این افزایش تعداد پرواز و زائر در حالی صورت می گیرد که در بخش پروازهای داخلی فرودگاه گرگان رشد بالای صد درصدی را شاهد بوده است . با وجود افزایش تعداد مسافران داخلی و بین المللی ، اماکن و فضای ترمینالی فرودگاه گرگان افزایشی نداشته که خود باعث دشواری خدمت رسانی به حجاج می شد . با این همه ؛ برنامه ریزی ، هماهنگی و انسجام نیروها ، ادارات و ارگان های دخیل در عملیات حج به بهترین نحو ممکن انجام گردید و در حج امسال ، با وجود محدودیت فضاهای ترمینالی و حجم بالای پرواز و مسافر ، شاهد خدمت رسانی شایسته و در حد توان به حجاج و مسافران داخلی بودیم .

حج امسال عرصه نمایش تمام و کمال هماهنگی ، انسجام و تعامل دوایر و ارگان های فرودگاهی در پذیرش و اعزام حجاج و سرویس دهی به مسافران داخلی بود . هماهنگی و انسجامی که به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ مشکلی انجام و نتیجه آن آسایش و راحتی بیشتر و رضایت حجاج و مسافران داخلی فرودگاه گرگان بود . در متفاوت بودن پذیرش و اعزام زائران حج امسال فرودگاه گرگان ذکر همین نکته کافی است که ؛ در عملیات حج تمتع گذشته (سال 94) 1804 نفر از زائران گلستانی با 6 پرواز به سرزمین وحی اعزام شدند در حالیکه امسال فقط در یک روز ( روز دوّم شهریور ماه و در ششمین روز پروازهای حج) ، 1888 زائر با 7 پرواز به جده اعزام شدند .

لازم به ذکر است فرودگاه گرگان با پذیرش و اعزام این تعداد پرواز و زائر ، در بین 20 فرودگاه دخیل در عملیات حج ، در جایگاه سوم عملکرد پروازی حج کشور و بعد از فرودگاههای امام خمینی (ره) و مشهد قرار دارد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط