خبر خبر

نصب و راه اندازي سامانه یکپارچه اطلاع رسانی اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان
سامانه یکپارچه اطلاع رسانی اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان به بهره برداری رسید.

سامانه یکپارچه اطلاع رسانی اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان با حضور مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران رسماً به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان ، رامین آذری با بیان این مطلب گفت : به منظور ارتقاء کیفیت اطلاع رسانی و یکپارچه سازی سامانه های اعلان پرواز در فرودگاههای کشور ، با تلاش همکاران واحد مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی اداره کل فرودگاه‎های استان گلستان و همکاری تیم اعزامی از ستاد شرکت فرودگاه ها ، این سامانه به صورت کامل در فرودگاه گرگان نصب و راه‎اندازی شد.

آذری در ادامه  گفت : «web base» بودن این سامانه علاوه بر روان بودن ، بالا بردن سرعت و سهولت استفاده کاربران ، مشکلات و پیچیدگی های فنی را به حداقل رسانده و پشتیبانی سامانه را تسریع و تسهیل می نماید . از دیگر ویژگی های سامانه جدید میتوان به یکپارچگی ورود داده در سطح فرودگاههای کشور و انطباق پروازها به صورت هوشمند و همزمان و ارائه اطلاعات دقیق بر اساس پایگاه داده کشوری نام برد .

بالا رفتن سطح امنیت داده‎های تبادل شده بر روی بستر جدید ، برخورداری از قابليت گزارشگيري دقيق و متنوع ، اتصال و ارتباط با پایگاههای داده و دیگر سامانه های هوشمند فرودگاهی ، استفاده از استانداردهای به روز هوانوردی و اعلان پرواز و جذابیت نمایش اطلاعات پروازی در نمایشگرهای فرودگاهی ، از دیگر قابلیت‌های این سامانه است.

گفتنی است ؛ با نصب و راه اندازی این سامانه و ارتباط آن با سامانه جامع اطلاع رسانی و مرکز تماس 199 ، فرودگاه گرگان یکی از به روز ترین فرودگاههای کشور در استفاده از سامانه های ارتباطی در سطح کشور به شمار می آید .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط