خبر خبر

پایان موفقیت‎آمیز عملیات بازگشت حجاج گلستانی در فرودگاه گرگان
با ورود آخرین پرواز حج از مدینه ، عملیات بازگشت حجاج گلستانی پایان یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان ، رامین آذری با اشاره به اتمام عملیات بازگشت حجاج گلستانی به وطن گفت: با لطف و عنایت خداوند متعال و تلاش و تعامل همه دست اندرکاران و ارگانهای مرتبط عملیات بازگشت زائران خانه خدا در فرودگاه گرگان به پایان رسید .

مدیر کل فرودگاههای استان گلستان در ادامه با اشاره به تعداد پروازهای بازگشت حجاج گفت: عملیات بازگشت حجاج گلستانی با ورود اوّلین پرواز در روز 25 شهریور ماه آغاز و در نخستین ساعات بامداد 4 مهر ماه و در زیر بارش باران رحمت الهی به پایان رسید . در طی این مدّت تعداد 6899 نفر از حجاج گلستانی در قالب 49 کاروان  و با 26 پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی از مدینه به فرودگاه گرگان وارد شدند .

آذری با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی حج تمتع و پیش بینی و انجام اقدامات مناسب برای پذیرش و استقبال از حجاج ، همکاری و تعامل واحدهای مرتبط با عملیات حج را ستودنی و منحصر به فرد توصیف کرد و افزود: هماهنگی و همکاری ارگان های مرتبط ، از جمله پلیس فرودگاه ، سپاه حفاظت ، گذرنامه ، اورژانس ، مرکز بهداشت ، گمرک ، پلیس راهور ، فرماندهی انتظامی استان ، حج و زیارت ، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و دوایر داخلی اداره کل فرودگاههای استان در عملیات حج امسال منجر به سرویس دهی بهینه و رضایتمندی حجاج از خدمات ارائه شده گردید .

وی در ادامه افزود: با توجه به محدودیت اماکن و فضای ترمینالی فرودگاه گرگان ، در زمان پذیرش پروازهای حج با برنامه ریزی ، آماده باش و فراخوانی نیروها و بکارگیری نیروهای مورد نیاز ، سعی شد تا با آمادگی کامل به استقبال از حجاج برویم و با تمام توان خدمت رسانی به حجاج را انجام دهیم .

گفتنی است تعداد پروازهای حج تمتع امسال فرودگاه گرگان نسبت به حج گذشته  بیش از 300 درصد و تعداد حجاج نیز  بیش از 280 درصد رشد داشته و فرودگاه گرگان بعد از فرودگاه های امام خمینی (ره) تهران و شهید هاشمی نژاد مشهد ، سوّمین فرودگاه کشور در زمینه اعزام و پذیرش زائران حج تمتع بوده است. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد