خبر خبر

پايان عمليات راه اندازي اوليه DVOR/DME فرودگاه گرگان
عمليات راه اندازي اوليه سيستم کمک ناوبري DVOR/DME فرودگاه گرگان با حضور کارشناسان کُره ای شرکت سازنده به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان؛ با پایان یافتن عملیات نصب فیزیکی سیستم کمک ناوبری DVOR/DME فرودگاه گرگان، عملیات مربوط به راه اندازی اوّلیه این سیستم (Initial Proof Of Performance) توسط متخصصان کُره ای شرکت سازنده و کارشناسان الکترونیک هواپیمایی اداره کل ارتباطات و ناوبری در طی مدت ده روز با موفقیت به پایان رسید.

رامین آذری مديرکل فرودگاههای استان گلستان با اعلام اين خبر گفت: سامانه DVOR/DME در راستاي ارتقاي سطح سرويس های هوانوردي راه‌اندازي شده و با پایان راه اندازی اوّلیه، هم‌ اکنون آماده وارسی پروازي (Flight Check) است.

آذری در ادامه افزود: سيستم کمک‌ناوبري DVOR/DME جدید نصب شده در فرودگاه گرگان ساخت شرکت MOPIENS کره‌جنوبي است که با صرف 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران خریداری، نصب و راه اندازی شده است.

گفتني است؛ با بهره برداری از این سیستم، دستگاه قدیمی VOR/DME فرودگاه گرگان با طول عمر 15 سال جمع آوری و جای خود را به سامانه جدید و به روز نصب شده خواهد داد. عدم تاثیرپذیری از موانع اطراف، کنترل و مانیتورینگ هوشمند و پایداری بالا از ویژگی های سيستم جدید کمک‌ ناوبري DVOR/DME فرودگاه گرگان می باشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط