خبر خبر

وارسي پروازي سيستم هاي کمک ناوبري فرودگاه گرگان
عمليات وارسي پروازي طرح ها و دستورالعمل هاي پروازي DVOR/DME جديد فرودگاه گرگان انجام شد.
به گزراش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان؛ عملیات وارسی پروازی (Flight Check) دستگاههای کمک ناوبری DVOR\DME جدید فرودگاه گرگان طی دو روز با موفقیت به پایان رسید.
در روز اوّل وارسی پروازی؛ با همکاری تیم وارسی پروازی، متخصصان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران و اداره الکترونیک فرودگاه گرگان، سیستم های کمک ناوبری DVOR\DME تنظیم و در روز دوّم طرح ها و دستورالعمل های پروازی DVOR\DME جدید فرودگاه گرگان مورد وارسی پروازی قرار گرفته و تائید شد.
شایان ذکر است؛ پس از تائید نهایی طرح های پروازی فرودگاه از طریق مراجع ذیصلاح و انجام فرآیندهای لازم، شاهد بهره برداری از این طرح های پروازی خواهیم بود.
مدیر کل فرودگاههای استان گلستان با اعلام اینکه؛ پس از تائید نهایی و عملیاتی شدن سیستم کمک ناوبری DVOR\DME جدید، بلافاصله دستگاههای قدیمی خاموش و از مدار خارج می شود گفت: سیستم کمک ناوبری جدید یکی از به روزترین سیتم های موجود در فرودگاههای کشور بوده که ساخت کشور کره جنوبی می باشد و با بهره برداری از آن شاهد ارتقاء سطح سرویس های هوانوردی فرودگاه گرگان خواهیم بود.
گفتنی است؛ عدم تاثیرپذیری از موانع اطراف، کنترل و مانیتورینگ هوشمند و پایداری بالا از مزایای سسیتم کمک ناوبری جدید فرودگاه گرگان می باشد.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط