خبر خبر

از سرگيري پروازهاي فرودگاه کلاله با شاپرک هاي هما
آيين پرواز افتتاحيه در مسير تهران_کلاله_تهران توسط شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي در فرودگاه کلاله برگزار شد.

این مراسم  با حضور دکتر مه آبادی مدیر عامل شرکت فرودگاههای و ناوبری هوایی ایران، مهندس اسفندیاری قائم مقام مدیر عامل در امور فرودگاهها، دکتر شرفبافی مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی، دکتر کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس، دکترهاشمی استاندار گلستان، شهرام غراوی نماینده مردم کلاله مینودشت و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل، معاونین و مسئولین فرودگاههای استان گلستان و تنی چند از مسئولین و مدیران استان و شهرستان در فرودگاه کلاله برگزار شد.

رحمت اله مه آبادی در این مراسم با اشاره به آمادگی فرودگاه کلاله برای پذیرش پروازها گفت : فرودگاه کلاله تمام زیرساخت های لازم برای پذیرش پروازها را دارد و مشکلی در این زمینه نداریم. وی افزود : ظرف امسال و سال آینده حدود 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای و ناوبری هوایی ایران برای مرمت، بهسازی و نگهداری ابنیه در فرودگاه کلاله هزینه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده و پروژه های در دست انجام فرودگاه گرگان گفت: در دو سال و نیم گذشته حدود 600 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های این فرودگاه هزینه شده که با تکمیل ساخت و بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه گرگان، این فرودگاه از نظر زیرساخت های فرودگاهی و سیستم های ناوبری و کمک ناوبری به سطح مطلوبی از سرویس دهی خواهد رسید.

دکتر شرفبافی مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی  در ادامه این مراسم با اشاره به سابقه حضور شرکت های هواپیمایی مختلف در فرودگاه کلاله گفت: امروز ما با هواپیمای ATR72 خود، حضوری متفاوت در فرودگاه کلاله خواهیم داشت. وی در ادامه افزود: چنانچه تقاضای کافی سفر در مسیر تهران وجود داشته باشد، برای این مسیر برنامه دائمی خواهیم داشت. وی همچنین با اشاره به وجود تقاضای سفر در مسیرهای زاهدان و مشهد گفت: قطعا برای برقراری پرواز در مسیرهای یاد شده، بررسی دقیق و کارشناسی انجام خواهد شد.

دکتر هاشمی استاندار گلستان در سخنانی اظهار کرد: فرودگاه کلاله مختص شهر کلاله نیست و باید محور توسعه شرق استان گلستان باشد. وی در ادامه افزود: منطقه شرق استان گلستان به تنهایی به اندازه برخی از استانهای کشور جمعیت دارد، لذا بایستی پروازهای این فرودگاه استمرار داشته باشد و ما از مسئولین کشوری و فرودگاهی می خواهیم که زمینه استمرار پروازها را فراهم آورند. فرودگاه کلاله می تواند پلی برای توسعه اقتصادی و توسعه گردشگری شرق استان باشد.

در پایان این مراسم مدیر کل فرودگاههای استان گلستان در حین بازدید از قسمت های مختلف فرودگاه کلاله، توضیحاتی را در خصوص زیرساخت ها، امکانات، سیستم های موجود و اقدامات انجام شده در فرودگاه کلاله ارائه کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط