خبر خبر

آخرين وضعيت پروازهاي فرودگاه گرگان
به دنبال بارش برف و کاهش دماي هوا، برخي پروازهاي فرودگاه گرگان باطل شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای استان گلستان؛ با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش برف، کاهش دماي شديد از شب گذشته و کاهش دید افقی در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره)، برخی پروازهای فرودگاه گرگان از مبداء و به مقصد تهران باطل گردیده که بشرح ذیل می باشد :

 

الف) پروازهای لغو شده شب گذشته :

·        پرواز شماره 1294 هواپیمایی قشم در مسیر تهران_گرگان

·        پرواز شماره 3359 هواپیمایی جمهوری اسلامی در مسیر گرگان_تهران

·        پرواز شماره 635 هواپیمایی آسمان در مسیر گرگان_تهران

 

ب ) پروازهای لغو شده امروز :

·        پرواز شماره 1295 هواپیمایی قشم در مسیر گرگان_تهران

·        پرواز شماره 629-628 هواپیمایی آسمان در مسیر تهران_گرگان_تهران

·        پرواز شماره 3073-3072 هواپیمایی زاگرس در مسیر بغداد_گرگان_بغداد

 

 

علیرغم اینکه در فرودگاه مهرآباد برف‌روبی سطوح پروازی و باند به صورت مستمر از شب گذشته در حال انجام است، اما به دلیل کاهش دید افقی و همچنین یخ‌زدگی به دلیل کاهش دما، فعلاً امکان انجام نشست و برخاست وجود ندارد. تمامی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه مهرآباد منتظر افزایش دید افقی در این فرودگاه بوده و به محض بهبود شرایط جوی، پروازها انجام می‌شود.

 در فرودگاه امام خمینی(ره) نیز یخ‌زدایی از سطوح پروازی و باند در حال انجام است، اما دید افقی نیز در این فرودگاه پایین‌تر از اندازه استاندارد است. بنابراین امکان نشست و برخاست هواپیماها وجود ندارد.

فرودگاه جایگزین فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره)، فرودگاه‌های شهید بهشتی اصفهان و یزد هستند که از شب گذشته پروازهایی که در آسمان مانده بودند و امکان نشستن در فرودگاه‌های مهرآباد وامام(ره) را نداشتند، به فرودگاه‌های اصفهان و یزد منتقل شدند.

طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بارش برف در تهران تا ظهر امروز ادامه دارد و از بعدازظهر کاهش می‌یابد. امیدواریم  با بهبود نسبی شرایط جوّی و افزایش دید افقی در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) پروازها مجددا از این دو فرودگاه برقرار گردد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط