خبر خبر

راه اندازي اوّليه سيستم کمک ناوبري ILS فرودگاه گرگان
عمليات راه اندازي اوّليه (Commissioning) سيستم کمک ناوبري ILS فرودگاه گرگان آغاز شد.

با حضور کارشناسان نروژی شرکت INDRA و کارشناسان اداره مهندسی تجهیزات کمک ناوبری شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، عملیات راه اندازی اوّلیه سیستم کمک ناوبری ILS فرودگاه گرگان از روز سه شنبه اوّل اسفند ماه در فرودگاه گرگان آغاز شد.

پس از اتمام نصب فیزیکی سیستم کمک ناوبری ILS  فرودگاه گرگان که شامل انجام عملیات ساختمانی، نصب دکل و آنتن گلاید پَث (GP)، لوکالایزر (LZZ)، انجام کابل کشی برق و ارتباطی و استقرار کانکس های مربوطه بوده، اکنون با ورود کارشناسان شرکت سازنده و انجام تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری و پس از تست و تائید نهایی، این سیستم به طور کامل تحویل فرودگاه گرگان خواهد شد. پس از تنطیم و راه اندازی اوّلیه، این سیستم آماده بهره برداری بوده و بعد از انجام عملیات وارسی پروازی (Flight Check) و اخذ تائیدیه، رسماً به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است؛ سیستم کمک ناوبری ILS متشکل از دو سیستم Glide Path و Localizer بوده که به کمک آن هواپیماها می توانند با دریافت سیگنال های مربوطه در شرایط نامساعد جوی و دید کم، فرودی ایمن بر روی باند فرودگاه داشته باشد.

لازم به ذکر است سیستم کمک ناوبری ILS از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران خریداری و در فرودگاه گرگان نصب گردیده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط