خبر خبر

مدير عامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در گرگان عنوان کرد :
افتتاح پروژه‌هاي نيمه تمام فرودگاهي کشور تا پايان سال ۹۷
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در نشست خبري در فرودگاه گرگان، از افتتاح تمام پروژه هاي نيمه تمام اين شرکت به ارزش ۴۵۰ ميليارد تومان در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرودگاههای استان گلستان؛ رحمت‌اله مه‌آبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان گلستان اظهار داشت :‌ در سال 96 در کشور 495 هزار و 756 هزار پرواز مسافربری انجام شده که این تعداد نسبت به سال 95 ، رشدی 7 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: ‌در سال گذشته 61 میلیون و 562 هزار و 246 نفر مسافر در فرودگاههای کشور اعزام و پذیرش شده اند که 92 درصد آن در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت‌ فرودگاهها و ناوبری  هوایی ایران بوده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما، دولت و وزیر راه‌ و شهرسازی رسیدگی به پروژه‌های نیمه‌ تمام بوده است، از بهره‌برداری تمامی پروژه‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران تا پایان امسال خبر داد.

مه‌آبادی یادآور شد: 450 میلیارد تومان پروژه در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران امسال به بهره‌برداری می‌رسد و تنها در فرودگاه گرگان در 2 سال گذشته شاهد افتتاح 10 پروژه با اعتبار 70 میلیارد تومان بودیم.

وی گفت: فرودگاه گرگان با کمبود تجهیزات کمک ناوبری و فضای ترمینالی روبه‌رو بود که به دلیل مشکلات و شرایط جوی برخی پروازهای این فرودگاه لغو می‌شد و امروز خوشحالیم که اعلام کنیم با نصب سیستم‌های کمک ناوبری پیشرفته و به روز ، این مشکل مرتفع شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران  در مورد راه‌اندازی ترمینال جدید فرودگاه گرگان افزود: این ترمینال تا پایان سال 1397 به بهره‌برداری می‌رسد و می‌توان گفت با راه اندازی این ترمینال و  نصب سیستم های نوین کمک ناوبری در این فرودگاه ، تا 2 دهه آینده فرودگاه گرگان نیاز به امکانات جدید نخواهد داشت.

وی گفت: امسال به دنبال ارتقاء سطح مدیران فرودگاه‌های کشور در تراز جهانی هستیم و باید فرودگاه‌ها و سطح مدیران در کشور به سطح جهانی افزایش یابد.

مه‌آبادی با بیان اینکه لغو برجام بر توسعه و حمل و نقل فرودگاه‌های کشور تاثیرگذار نیست، افزود: شرکت ناوبری هوایی یکی از شرکت‌های بزرگ کشور است و برنامه‌ریزی شده سطح فرودگاه‌ها را به جهانی افزایش دهیم و بر این اساس در سالجاری 3 فرودگاه را در دستور کار قرار می‌دهیم.

گفتنی است؛ نشست خبری رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، در روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه و به میزبانی اداره کل فرودگاههای استان گلستان در شهر گرگان برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط