خبر خبر

اعزام 4000 هزار زائر گلستاني حج تمتع با 17 پرواز
مديرکل فرودگاه هاي استان گلستان از اعزام بيش از 4000 زائر گلستاني، با ناوگان ايرباس 300 شرکت هواپيمايي سعودي و در قالب 17 پرواز به بيت الله الحرام خبر داد.

اوّلين جلسه هماهنگي پروازهاي حج تمتع سال 97 فرودگاه گرگان با حضور مسئولين حج و زيارت در فرودگاه گرگان برگزار شد. در این جلسه که با حضور سرپرست و مسئولین حج و زیارت ، مدیر عامل شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان ، مدیر کل ، معاونین و مسئولین  فرودگاهی در دفتر مدیر کل فرودگاههای استان گلستان برگزار شد ، هماهنگی و برنامه ریزی های اوّلیه به منظور اعزام و پذیرش حجاج ، مستقبلین و مشایعین در فرودگاه گرگان انجام شد .

در ابتدای این جلسه مدیر کل فرودگاههای استان ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده در حج سال گذشته ، به تعداد زائران امسال حج تمتع اشاره و اظهار امیدواری کرد با تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف حج گذشته ، امسال شاهد سرویس دهی بهتری به حجاج گلستانی باشیم .

آذری در ادامه گفت : بر اساس اطلاعات دریافتی تا امروز ، عملیات جابجایی و اعزام بیش از 4 هزار زائر گلستانی، با ناوگان ایرباس 300 شرکت هواپیمایی سعودی و در قالب 17 پرواز از 17 مرداد آغاز و تا 24 مرداد ادامه خواهد داشت.

میرقاسم پور سرپرست حج و زیارت استان نیز در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از هماهنگی و عملکرد خوب مجموعه خدمتگزاران حج  در سال گذشته و با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای اعزام و پذیرش حجاج در سال جاری گفت : با تعامل و هماهنگی خوبی که در بین ارگان های دخیل در عملیات اعزام و پذیرش حجاج وجود دارد ، به فضل الهی ، امسال نیز شاهد ارائه سرویس مناسبی به زائران گلستانی خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و به منظور جلوگیری از خروج ارز و اتلاف وقت ارزشمند حجاج در بازارگردی و خرید سوغات در کشور عربستان و مشکلات حمل و نقل و انتقال سوغات به ایران ، از برگزاری جلسات متعدد با مسئولین سازمان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و تامین کنندگان و فروشندگان اینترنتی کالا و آمادگی این سازمان و فروشندگان کالای ایرانی برای تامین سوغات حجاج در داخل کشور خبر داد . میرقاسم پور گفت : هماهنگی های لازم در این خصوص انجام و در جلسات توجیهی با کاروان ها ، کلیات موضوع برای حجاج گرامی تشریح خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط