خبر خبر

اعلام آمادگي همه جانبه براي اعزام و پذيرش حجاج گلستاني حج تمتع 97
دوّمين جلسه هماهنگي پروازهاي حج تمتع سال 97 فرودگاه گرگان در فرودگاه گرگان برگزار شد .

در این جلسه که با حضور مدیر کل و مسئولین فرودگاههای استان ، مسئولین حج و زیارت ، ارگان ها ، سازمان ها و نهادهای خدمت رسان در عملیات حج تمتع ، در فرودگاه گرگان برگزار شد ، موارد مربوط به عملیات اعزام و پذیرش حجاج گلستانی حج تمتع 97 بررسی و برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شد .

در ابتدای این جلسه مدیر کل فرودگاههای استان با اشاره به تعداد زائران حج امسال و شرکت هواپیمایی سعودی که مسئولیت انتقال حجاج را بر عهده دارد گفت : در جلسه ای که میزبان همکاران حج و زیارت بودیم ؛ کلیات موضوع بررسی و برنامه ریزی و پیش هماهنگی های لازم انجام شده و خوشبختانه با تعامل خوبی که بین ارگانهای خدمت رسان به حجاج سراغ دارم ، امیدوارم حج امسال از سال گذشته با شکوه تر برگزار گردد .

آذری در ادامه از برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم برای ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات فرودگاهی در بازرسی بار حجاج ، پذیرش کاروان ها و حجاج ، بهسازی محوطه ، آسفالت بلوار ورودی ، استقرار میز خدمت و راهنمای زائر خبر داد.

پس از آن ؛ میرقاسم پور سرپرست حج و زیارت استان در سخنانی از هماهنگی و عملکرد خوب مجموعه خدمتگزاران حج  در سال گذشته تقدیر کرد و گفت : حج تمتع 96 استان گلستان و حجاج شرکت کننده در آن، با برنامه ریزی و هماهنگی خوبی که حاصل تلاش همه دستگاهها در عملیات حج بود ، در بین حجاج ایرانی زبانزد و شایسته تقدیر بود . وی در ادامه با اشاره به جلسات و برنامه ریزی های انجام شده برای اعزام و پذیرش حجاج در سال جاری گفت : خدمت به حجاج بیت الله الحرام افتخار و ثوابی بزرگ دارد و امیدواریم امسال نیز بهتر از سال گذشته، خادمین شایسته ای برای ضیوف الرحمن باشیم .

سرپرست حج و زیارت استان در پایان از برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده در راستای حمایت از کالای ایرانی و به منظور جلوگیری از خروج ارز گفته  و افزود : وقت حجاج بسیار با ارزش و محدود است و اتلاف این وقت ارزشمند در بازارها و خرید سوغات در کشور عربستان و انتقال سوغات به ایران ، علاوه بر اتلاف وقت و سرمایه حجاج ، مسائل و مشکلات دیگری را نیز برای آنها به همراه دارد . لذا امسال تمهیداتی اندیشیده شده که حجاج گرامی ، سوغات خود را از داخل کشور تهیه کنند . در همین راستا جلسات متعدد با سازمان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و تامین کنندگان و فروشندگان اینترنتی کالا داشته ایم و هماهنگی های لازم در این خصوص انجام و آماده ارائه خدمت به حجاج گلستانی هستیم .

در ادامه این جلسه معاون سیاسی فرماندار گرگان ، مسئول نهاد گذرنامه ریاست جمهوری ، فرمانده پلیس فرودگاه ، فرمانده پلیس راهور ، جانشین سپاه حفاظت هواپیمایی ، فرمانده پلیس گذرنامه ، مسئولین اورژانس و مرکز بهداشت ، رئیس مرکز سوختگیری هواپیمایی فرودگاه، نماینده هواپیمایی سعودی و جانشین هواپیمایی جمهوری اسلامی با ارائه نقطه نظرات خود ، آمادگی کامل خود را برای عملیات حج تمتع اعلام کردند .

گفتنی است ؛ بر اساس برنامه ریزی اعلام شده ، عملیات جابجایی و اعزام بیش از چهار هزار زائر گلستانی از فرودگاه گرگان به سرزمین وحی، دهه پایانی مرداد ماه و توسط شرکت هواپیمایی سعودی آغاز خواهد شد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط