خبر خبر

فرودگاه گرگان ميزبان اوّلين گروه حجاج گلستاني
آئين افتتاحيه پروازهاي حج تمتع و بدرقه حجاج گلستاني ظهر امروز در فرودگاه گرگان برگزار شد .

در این مراسم که پیش از ظهر امروز در محل سالن ترانزیت فرودگاه گرگان و با حضور استاندار ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین استانی و فرماندهان انتظامی استان برگزار شد ؛ اوّلین گروه از زائران گلستانی بیت الله الحرام عازم سرزمین وحی شدند .

مدیر کل فرودگاههای استان گلستان در مراسم افتتاحیه این پروازها در سخنانی خدمت به زائرین خانه خدا را توفیقی بزرگ برای مسئولین و پرسنل فرودگاه عنوان کرد و گفت : پروردگار متعال را شاکریم که توفیق خدمت به میهمانان خود را نصیب ما کرد و ما از ماهها قبل جهت استقبال از این میهمانان ویژه برنامه ریزی و تلاش کرده ایم تا خاطره این سفر روحانی با شیرینی سفری سهل در این فرودگاه به کام مسافرین امسال حج تمتع ماندگار شود .

آذری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف فرودگاهی اعم از نصب و به روز رسانی سیستم های ناوبری و کمک ناوبری فرودگاهی ، تسهیلات و تجهیزات ترمینالی ، حوزه مسافری ، ارتقا خدمات در ترمینال ها و در قالب طرح ارتقاء کیفیت خدمات فرودگاهی گفت : در جلسات مشترک متعددی که با ادارات و ارگان های دخیل در عملیات حج داشتیم ، هماهنگی های لازم برای اعزام و پذیرش حجاج انجام و امیدواریم بتوانیم با عملکرد مطلوب همه دستگاههای ذیربط سربلند از این امتحان بیرون آمده و خدمتگزاران خوبی برای ضیوف الرحمن باشیم.

در ادامه ؛ دکتر هاشمی استاندار گلستان به عنوان سخنران و میهمان ویژه این مراسم ، حج را مظهر وحدت مسلمین عنوان کرده و گفت : مسلمانان جهان مشترکات زیادی با هم دارند و باید در این مراسم معنوی ، همدلی و اتحاد خود را به نمایش بگذارند .

وی با تقدیر از اقدامات و تلاش های صورت گرفته برای اعزام حجاج گلستانی ابراز امیدواری کرد ؛ زائران ایرانی بتوانند نمایندگان خوبی برای کشور عزیزمان باشند و بتوانند از برکات این سفر معنوی نهایت بهره را ببرند .

در پایان این مراسم ؛ با بدرقه استاندار ، نمایندگان ، مدیران و مسئولین استانی ، اوّلین گروه از زائران حج تمتع به سرزمین وحی اعزام شدند .

گفتنی است : عملیات اعزام حجاج گلستانی از امروز 20 مرداد ماه آغاز و 4015 زائر گلستانی حج تمتع طی 5 روز و در قالب 27 کاروان و با 14 پرواز عازم سرزمین وحی خواهند شد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط