خبر خبر

برنامه ريزي برقراري پرواز گرگان_اکتائو
صبح امروز با سفر هيئت اقتصادي استان گلستان به قزاقستان، برنامه ريزي برقراري پرواز مستقيم گرگان_اکتائو کليد خورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان ؛ صبح امروز استاندار گلستان در رأس هیاتی از مدیران ، تجّار و فعالان اقتصادی و بازرگانی استان به قزاقستان سفر کرد . این سفر در جهت توسعه همکاری های تجاری، صنعتی، معدنی، کشاورزی، علمی آموزشی، فرهنگی و حمل ونقل و با هدف برقراری مناسبات اقتصادی بلند مدت، تقویت و گسترش روابط و همکاری های دوجانبه  شکل گرفت . گسترش روابط و همکاری های دو جانبه در این سفر از طریق کارگروه های مشترک برنامه ریزی و پیگیری خواهد شد که یکی از این زمینه ها توسعه گردشگری و حمل و نقل مسافر می باشد.

مدیر کل فرودگاههای استان به عنوان یکی از اعضاء کارگروه گردشگری و حمل و نقل، به منظور انجام هماهنگی و برنامه ریزی لازم جهت برقراری پرواز مستقیم گرگان_اکتائو در این سفر استاندار را همراهی می کند . رامین آذری پیش از عزیمت به قزاقستان در این خصوص گفت : "با توجه به اینکه در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی بین دو کشور برقرار نیست و تجّار، فعالان اقتصادی و مسافرین دو کشور از طریق کشورهای همسایه و یا سایر روش های حمل و نقل بین دو کشور تردد می کنند، برقراری پرواز مستقیم بسیار حیاتی و از ضروریات توسعه روابط محسوب می شود. از این رو هماهنگی های لازم برای برقراری خط پروازی بین ایران و قزاقستان از طریق دو فرودگاه گرگان و اکتائو انجام شده و با مساعدت مسئولین سازمان هواپیمایی کشوری امیدورایم پس از امضاء تفاهم نامه همکاری دو جانبه بین دو کشور، با برنامه ریزی و مذاکراتی که با یکی از ایرلاین های کشور داشتیم ، بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به برقراری این پرواز اقدام کنیم."

گفتنی است ایران و قزاقستان علاوه بر علائق و اشتراکات تاریخی_فرهنگی و روابط حسنه، به عنوان دو کشور شریک در دریاچه خزر، تعاملات اقتصادی و تجاری خوبی با یکدیگر داشته که در سالهای اخیر و با سفر مقامات دو کشور این روابط گسترش یافته است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط