خبر خبر

آماده سازي و نصب تجهيزات نوين ترمينال جديد فرودگاه گرگان
به منظور ارائه سرويس و عملياتي نمودن ترمينال جديد فرودگاه گرگان ، تجهيزات و سيستم هاي نوين فرودگاهي در سالن ترمينال و ساختمان تاسيسات فرودگاه گرگان نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان؛ به منظور آماده سازی و عملیاتی نمودن ترمینال جدید فرودگاه گرگان، دو دستگاه  نوار نقاله پالتی و نوار نقاله خطی بار همراه مسافران، با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در این ترمینال نصب و راه اندازی شد.

فرآیند انتخاب پیمانکار این پروژه از طریق برگزاری مناقصه عمومی و با هماهنگی اداره کل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی و نظارت کارشناسان اداره عملیات فرودگاهی اداره کل فرودگاههای استان انجام شده است. لازم به ذکر است؛ نصب این تجهیزات از ملزومات بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه گرگان در حوزه تسهیلات فرودگاهی می باشد.

 

همچنین در راستای بهسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده و ارائه تسهیلات مطلوب به مسافران در فصل سرما، دو دستگاه دیگ آب گرم چگالشی به ظرفیت 630 هزار کیلو کالری در سیستم تاسیسات گرمایشی فرودگاه گرگان نصب و به بهره برداری رسید. خرید این تجهیزات به ارزش یک میلیاد و ششصد و پنجاه میلیون ریال از محل اعتبارت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است.

گفتنی است؛ این تجهیزات دارای راندمان کاری بالای 95 درصد بوده که در افزایش بهره وری ، صرفه جویی مصرف انرژی و ملاحظات زیست محیطی بسیار موثر بوده و فرودگاه گرگان به عنوان اولین فرودگاه در سطح فرودگاههای کشور پیشرو در استفاده از این نوع تجهیزات و تکنولوژی می باشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط