خبر خبر

بازديد مدير کل فرودگاههاي استان گلستان از دفتر خبرگزاري تسنيم
مدير کل فرودگاههاي استان گلستان پيش از ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاري تسنيم استان گلستان ، به سوالات خبرنگاران در مورد فرودگاههاي گرگان و کلاله پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای استان گلستان؛ رامین آذری که به دعوت مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم گلستان و در آستانه روز هواپیمایی کشوری در محل دفتر این خبرگزاری حاضر شده بود ، به پرسش های خبرنگاران در حوزه های کاری خود پاسخ داد .

مدیر کل فرودگاههای استان گلستان در ابتدای این دیدار، گزارش مختصری از عملکرد دو ساله فرودگاههای استان در حوزه زیرساخت و تجهیزات عملیاتی فرودگاههای استان ، حوزه نرم افزاری و ارتقاء سطح خدمات قابل ارائه ، پروژه های عمرانی و وضعیت پروازی فرودگاههای گرگان و کلاله ارائه کرد . وی با اشاره به تصویب طرح جامع فرودگاه گرگان گفت : با تدوین و تصویب این طرح که نقشه راه فرودگاه در توسعه می باشد ، برنامه های و طرح های توسعه فرودگاه گرگان در افق های 5 تا 25 سال مشخص شده و برای انجام هر فاز برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت .

آذری در ادامه افزود : در حال حاضر فرودگاه گرگان به جدیدترین و به روزترین تجهیزات کمک ناوبری موجود از جمله سامانه های کمک ناوبری DVOR-DME ، ILS  و سیستم روشنایی چراغ های تقرب دقیق مجهز شده است . تمامی این تجهیزات در راستای افزایش سطح ایمنی پروازها ، کاهش ابطال و تاخیر پروازها خریداری ، نصب و راه اندازی شده اند و با انجام وارسی پروازی (Flight Check) این تجهیزات ، در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در دهه فجر امسال شاهد افتتاح رسمی این پروژه ها خواهیم بود .

مدیر کل فرودگاههای استان در پاسخ به پرسش مطرح شده در خصوص فرودگاه کلاله گفت : ما در فرودگاه کلاله تمام زیرساخت های لازم برای پذیرش و اعزام مسافر و پرواز را داریم و با تلاش و پیگیری های انجام شده از سوی این اداره کل و سایر مسئولان از جمله نماینده مردم شریف مینودشت ، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی پروازهای فرودگاه کلاله را با هواپیمایی پویا و پس از آن با ATR های جدید ایران ایر برنامه ریزی کردیم ، ولی به دلیل لود پائین مسافر و عدم استقبال از پروازها و نبود توجیه اقتصادی برای شرکت هواپیمایی مربوطه ، پروازها باطل شد . با این حال کماکان به دنبال برنامه ریزی جهت برقراری مجدد پروازها و استمرار آن در این فرودگاه هستیم .

آذری در پایان به برنامه های اداره کل فرودگاههای استان برای توسعه مسیرهای پروازی و افزایش پرواز در مسیرهای فعلی اشاره کرد و گفت : مسائل مربوط به مسیرهای پروازی از جمله مسائلی است که بصورت مستمر پایش می شود و در صورت وجود توجیه و صرفه اقتصادی قطعا مسیر و پروازهای جدید اضافه خواهد شد که از جمله مسیرهای پروازی که به زودی به پروازهای فرودگاه گرگان اضافه خواهد شد ، مسیر پروازی گرگان_آکتائو_گرگان است که در حال طی مراحل اداری در سازمان هواپیمایی کشوری قزاقستان است و به محض تائید اجرایی خواهد شد .

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط