خبر خبر

وزير راه و شهرسازي:
قابليت هاي فرودگاه گرگان افزايش يافته است/ به دنبال افزايش پروازها باشيد
وزير راه و شهرسازي، در مراسم افتتاح متمرکز پروژه هاي وزارت راه و شهرسازي در استان گلستان گفت: با بهره برداري از طرح هاي آماده بهره برداري فرودگاه گرگان قابليت اين فرودگاه افزايش مي يابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، بعداز ظهر امروز، دوشنبه 24 دی، چهار پروژه فرودگاه گرگان شامل سامانه های کمک ناوبری DVOR، ILS، چراغ های اپروچ و همچنین تطویل باند و افزایش ظرفیت آن برای پذیرش هواپیماهای سنگین، با حضور وزیر راه و شهرسازی در این فرودگاه و توسط رئیس جمهوری (به صورت ویدئو کنفرانس) به بهره برداری رسمی رسید.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در این مراسم خطاب به حضار و رئیس جمهوری که از طریق ویدئو کنفرانس با فرودگاه گرگان ارتباط داشت، گفت: ما در فرودگاه گرگان هستیم تا طرح های مهمی را که باعث گسترش و ایمنی بیشتر پروازهای فرودگاه گرگان و همچنین پذیرش هواپیماهای پهن پیکر می شود را افتتاح کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قابلیت های فرودگاه گرگان افزایش یافته است، ادامه داد: یکی از مشکلات فرودگاه گرگان این بود که با توجه به شرایط جوی با مشکل دید مواجه می شد و این موضوع نشست و برخاست هواپیماها را با اختلال همراه می کرد اما اجرای طرح های کمک ناوبری در رفع این مشکل کمک بزرگی می کند.

اسلامی همچنین با اشاره به کلنگ زنی طرح توسعه اپرون فرودگاه گرگان به منظور افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیما گفت: اجرای این طرح باعث می شود که ظرفیت فرودگاه برای پذیرش پروازهای بیشتر و توقف هواپیماهای شرکت های هواپیمایی مختلف افزایش یابد.

وی با اشاره به ترمینال خارجی در حال ساخت فرودگاه گرگان ادامه داد: با توجه به قولی که از پیمانکار گرفتیم به امید خدا این ترمینال در بهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت پذیرش مسافران به دو میلیون و پانصد هزار نفر در سال افزایش خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی پس از افتتاح پروژه ها توسط حسن روحانی، رئیس جمهوری، با بیان اینکه باید همواره در مورد پیشرفت پروژه ها حسابرسی کنیم و تعهداتی که برعهده داریم را به خوبی انجام دهیم، ادامه داد: باید در جهت افزایش ظرفیت خود برای پاسخگویی به مردم بکوشیم و با استفاده بهینه از منابع و فرصت ها به صورتی نتیجه گرا عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید به مسائلی که برای مردم اولویت دارد اهتمام ویژه ای داشت، گفت: کمبود منابع مالی همیشه وجود دارد بنابراین برای اجرای پروژه های ضروری، نباید آنها به ردیف بودجه دولت موکول کرد بلکه باید با ایجاد مزیت اقتصادی برای اجرای طرح ها از سرمایه های مردمی و سرمایه گذاران علاقه مند دعوت کرد.

وی با اشاره به لزوم سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها گفت: هیچ مدیری در این شرایط حق ندارد خود را در قالب وظایف اداری محصور کند و باید برای تسهیل و تسریع اجرای برنامه ها با همه توان  تلاش کنند.

اسلامی در پایان ضمن قدردانی از رحمت اله مه آبادی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری، عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه ها، که به نمایندگی از مدیرعامل حضور پیدا کرده بود، و رامین آذری، مدیرکل فرودگاه های استان گلستان و همکاران آنها در ستاد شرکت و فرودگاه گرگان گفت: امیدوارم مذاکراتتان با شرکت های هواپیمایی به منظور افزایش پروازها به فرودگاه گرگان ادامه پیدا کند و شاهد فراهم شدن پروازهای بیشتر و مرتب و مداوم برای ساکنان استان باشیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط