خبر خبر

پس از 17 سال پيگيري محقق شد ؛ جابجايي هوانيروز و تحويل 35 هکتار زمين به فرودگاه گرگان
با جابجايي اراضي در اختيار هوانيروز ، مقدمات اجراي طرح جامع و پروژه هاي زيربنايي فرودگاه گرگان فراهم شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان ؛ پس از حدود 17 سال 35 هکتار از اراضی فرودگاه گرگان که در اختیار هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی  بود ، با اراضی خریداری شده جابجا گردید .

پس از وقوع سیل گلستان در سال 1380 در استان و گسیل نیروهای امدادی و خدمات رسان برای کمک به حادثه دیدگان ، هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همانند سایر ارگان های واکنش سریع کشور به استان اعزام و نقش موثری در امدادرسانی بر عهده داشت . پس از آن فرماندهان این نیرو به فکر ایجاد یک پایگاه دائمی در استان گلستان افتاده و با نظر موافق مسئولین به استان گلستان آمده و در مجاورت فرودگاه و در 35 هکتار از اراضی متعلق به شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران که برای توسعه های آینده آن در نظر گرفته شده بود مستقر شدند . اقدامی که بدون انجام هماهنگی با مسئولین فرودگاه و بدون در نظر گرفتن طرح جامع فرودگاه گرگان انجام گردید . . استقرار هوانیروز در اراضی فرودگاه گرگان موجب شد که تنها امکان توسعه فرودگاه که از سمت شمال غربی و از طریق این اراضی بود متوقف و معطل بماند . ضمانت توسعه فرودگاه گرگان و اجرایی شدن طرح جامع آن در گرو در اختیار گرفتن این اراضی بود .

با پیگیری و برگزاری جلسات متعدد ، بالاخره پس از 17 سال ، با پیگیری مجدانه اداره کل فرودگاههای استان و همکاری و همراهی مسئولین و مقامات استانی از جمله استاندار گلستان ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، فرماندار شهرستان گرگان و استفاده از تمام ظرفیت های ممکن ، فرودگاه گرگان از رکود و بن بستی که به واسطه کمبود اراضی با آن مواجه بود خارج و جابجایی اراضی انجام شد . با انجام این مهم زمینه برای انجام طرح های توسعه ای که در طرح جامع فرودگاه گرگان دیده شده از جمله : ایجاد پایگاه عملیاتی سوانح و بحران های فرودگاهی ، ساخت ایستگاه آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما ، آشیانه تعمیر هواپیما ، مجتمع فنی و کترینگ ، پایانه مسافری بین المللی ، پایانه بار ، آموزشگاه عملیاتی ، تسهیلات هوانوردی عمومی و آموزشی و ... فراهم می شود .

گفتنی است با انجام این جابجایی و فراهم شدن مقدمات اجرای طرح های توسعه ای فرودگاه گرگان بر اساس برنامه ریزی انجام شده در طرح های مصوب ، طرح جامع را از یک مطالعه محض به یک کار تحقیقاتی کاربردی و عملیاتی تبدیل می کند که موجبات توسعه و پیشرفت صنعت هوانوردی استان گلستان را در قالب یک برنامه مدون فراهم خواهد آورد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط