خبر خبر

فرودگاه گرگان عملياتي و در حال خدمت‎رساني به پروازهاي مسافري و امدادي است
مديرکل فرودگاه‎هاي استان گلستان از عملياتي و فعال بودن فرودگاه گرگان با وجود سيل‎زدگي و آبگرفتگي بخشي از اراضي اين فرودگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان؛ رامين آذري با اشاره به انجام بيش از 300 پرواز امدادي طی چهار روز اول نوروز 98 در فرودگاه گرگان پس از وقوع سيل شديد در اين استان گفت : مسافران به هيچ عنوان نگران نباشند چرا که بخش اصلي باند و ابنيه و ترمينال‎ مسافري فرودگاه به طور کامل از خطر سيل دور و با تمام امکانات آماده خدمت‎رساني و اعزام و پذيرش هستند.
وي با تاکيد بر اينکه راه‎هاي دسترسي به فرودگاه به ويژه از شهر گرگان کاملا باز و بدون خطر است، گفت: اين موضوع باعث شده است که تردد براي مسافران و نيروهاي امدادي بدون مشکل برقرار باشد و فرودگاه بتواند به صورت مطلوب خدمات خود را به شرکت‎هاي هواپيمايي، مسافران و نهادها و ارگان‎هاي امدادي ارائه دهد.
وي در مورد آبگرفتکي بخشي از اراضي انتهاي باند فرودگاه گفت : اين بخش به شهر آق قلا که عمده سيل در آن جاري شده، نزديک است و در اين منطقه حجم عظيمي از آب با ارتفاعي در حدود دو متر و در وسعت چند کيلومتري به راه افتاده که باعث شده است بخشي از چراغ‎هاي اپروچ و سامانه کمک ناوبري DVOR در محاصره آب قرار گيرد.
مديرکل فرودگاه‎هاي استان گلستان ادامه داد: ما تمام کارهايي که به عنوان فرودگاه مي‎توانستيم انجام دهيم را انجام داده‎ايم و براي جلوگيري از تخريب و به خطر افتادن اين سامانه‎هاي حساس ارکان‎هاي استاني در حال تلاش هستند و قول مساعد داده‎اند.
آذري ادامه داد: در اين زمينه بايد دو کار توسط اداره کل مديريت بحران استان، آب منطقه‎اي استان و ديگر دست‎اندرکاران انجام شود يکي اينکه حجم آب ورودي به منطقه کاهش يابد و دوم سرعت تخليه آب از منطقه افزايش يابد. 
وي در پايان ضمن تاکيد دوباره بر اينکه اين آبگرفتگي تاثيري بر ايمني پروازهاي امدادي و مسافري ندارد، ابراز اميدواري کرد تا با تلاش مسئولان استان شرايط به گونه ای رقم بخورد که فرودگاه بتواند دو سامانه کمک ناوبري مذکور را از خطر آسيب‎هاي جدي حفظ کند تا اندک اندک با فروکش کردن آب شرايط به حالت عادي باز گردد.

یادآور می شود ؛ از زمان وقوع سیل و از اوّلین روز امداد رسانی هوایی تا کنون ، در فرودگاه گرگان بیش از 330 پرواز امدادرسانی انجام شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط