خبر خبر

بسيج نيروها و امکانات استان ، براي امدادرساني به فرودگاه امدادرسان
در پي ورود سيلاب به اراضي فرودگاه گرگان ، دستگاههاي اجرايي استان با تمامي امکانات موجود به ياري فرودگاه آمدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان گلستان ؛ به دنبال وقوع سیل در استان گلستان و گرفتار شدن چندین شهر استان در سیل ، و شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در استان ، تلاش ها برای امدادرسانی به مردم سیل زده گلستان شتاب بیشتری گرفت .

در این میان ورود سیلاب به اراضی فرودگاه گرگان که خود به عنوان پایگاه امداد و نجات هوایی و پشتیبانی در عملیات امدادرسانی مورد استفاده قرار می گیرد ، موجب نگرانی مقامات استان شده و تمام نیروها و امکانات در دسترس را به سوی فرودگاه گسیل داشته است . با این همه ورود سیلاب و آب گرفتگی اراضی فرودگاه گرگان تاثيري بر ايمني پروازهاي امدادي و مسافري نداشته است . در حال حاضر نیز فرودگاه گرگان کاملاً عملیاتی بوده و نه تنها مشکلی در اعزام و پذیرش پروازها نداشته بلکه خود به عنوان یکی از پایگاه های اصلی امداد و نجات هوایی در خدمت مردم استان بوده و در چهار روز گذشته ، تنها در بخش امدادرسانی به مردم سیل زده استان ، به بیش از 350 پرواز امداد و نجات سرویس پروازی ارائه کرده است .

در راستای کنترل و پیشگیری از تشدید آب گرفتگی اراضی ، از ابتدای ورود سیلاب به اراضی فرودگاه ، بازدید های میدانی و جلسات کارشناسی متعدد در فرودگاه برگزار شد و با تمهیدات اتخاذ شده و با استفاده از نیرو و توان داخلی و کمک سایر دستگاههای استان تا حد ممکن مسیر ورود سیلاب به فرودگاه کنترل و مدیریت شد . امّا پس از گذشت چند روز از آب گرفتگی اراضی فرودگاهی و با توجه به افزایش حجم آب ورودی به فرودگاه ، مدیر کل و مسئولین اداره کل فرودگاههای استان درخواست همکاری بیشتر از مسئولین استانی داشتند که با همکاری و حضور تمام قد دستگاههای دخیل ، تا این لحظه جریان آب ورودی به خوبی کنترل و مدیریت شده است .

میر محمد غراوی سرپرست استانداری گلستان ، فرماندار شهرستان گرگان ، شهردار گرگان ، مدیر کل مدیریت بحران ، مدیر کل راه و شهرسازی ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سایر اعضاء شورای حمل و نقل با رصد وضعیت لحظه به لحظه فرودگاه و ارسال تجهیزات و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین موجود تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته اند تا فرودگاه را از بحران سیلاب رهایی بخشند .

به همین منظور ؛ صبح امروز سیفی مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری گلستان و دبیر شورای تامین در فرودگاه حاضر شد و در جریان وضعیت فعلی فرودگاه قرار گرفت . پس از آن مقبلی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و مدیران استانی این سازمان در بازدید از فرودگاه ، راههای جلوگیری از ورود و پیشروی سیلاب در اراضی فرودگاه را بررسی و دستورات لازم به مجموعه تحت الامر خود ارائه کردند .

لازم به ذکر است ؛ ورود سیلاب و آب گرفتگی اراضی فرودگاه گرگان ، در بخشی از اراضی ضلع شمال غربی فرودگاه بوده و همانگونه که قبلا در خبرها اعلام شد فرودگاه گرگان مشکلی در اعزام و پذیرش پروازها نداشته و عملیاتی است .

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط