خبر خبر

برگزاري جلسه کميته امداد و نجات تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه گرگان
در آستانه برگزاري تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه گرگان جلسه هماهنگي کميته امداد و نجات با شرکت نهادهاي امدادي ذيربط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان گلستان ،مهندس متانت مدیرکل فرودگاه های استان گلستان با اشاره به اهمیت سرعت عمل در بحث امداد و نجات  یکی از اهداف برگزاری این تمرین را ارزیابی توانایی‌ هماهنگی و مدیریت بحران و سرعت عمل نهادهای امدادی در تریاژ ، مداوا و انتقال مصدومین احتمالی در کمترین زمان ممکن و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سانحه بیان کرد.

وی افزود با توجه به ارزیابی مانور در زمینه های فرماندهی ، هماهنگی و ارتباطات هماهنگی نیروهای امدادی و امنیتی و ایفای نقش کلیه نهادهای درگیر مطابق سناریو از پیش تعیین شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گفتنی است سناریوتمرین طرح اضطراری فرودگاه گرگان عبارتست از سانحه ای فرضی برای یک فروند هواپیمای فوکر 100 با 32 سرنشین که به دلیل مشکل فنی در ارابه فرود چرخهای سمت راست هواپیما دچار مشکل شده و با ایجاد نقص در ترمز گیری هواپیما از باند خارج شده و در محدوده استریپ متوقف و دچار آتش سوزی می شود. مطابق با سناریوی در نظر گرفته شده برای این تمرین نهادهای داخل و خارج از فرودگاه هر یک در چارچوب وظایف از پیش تعیین شده خود بخشی از روند امداد و نجات را انجام خواهند داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط